MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

30 No’lu Komite “Sigorta Acenteleri ve Bölge Müdürlükleri Söyleşisi” düzenledi 22.02.2024 tarihinde yayınlandı

Sigorta Bölge müdürleri ve sigorta acenteleri MTSO 30 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi tarafından organize edilen söyleşide bir araya geldi. 


30 No’lu Komite “Sigorta Acenteleri ve Bölge Müdürlükleri Söyleşisi” düzenledi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 30 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi öncülüğünde yangın ve deprem sigortaları konulu “Sigorta Acenteleri ve Bölge Müdürlükleri Söyleşisi” etkinliği düzenlendi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar ve Yönetim Kurulu Üyesi İdris Üstemel’in yanı sıra Komite Üyeleri, Mersin Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Fahrettin Abeş, Sigorta Bölge Müdürleri ve acenteler katıldı. Toplantının açılışında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, geçen yıl 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketiyle birlikte doğal afet dönemlerinde sigortacılık konusunun daha iyi anlaşıldığına işaret etti. Bu felaketin acentelerin sorumluluklarını artırdığını vurgulayan Özdamar şunları söyledi:  
“Bu sorumluluk bilinciyle 30 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitemiz önemli çalışmalar yürütüyor. Geçtiğimiz meclis toplantısında Mersin Sigorta Acenteleri Derneği (MESAD) iş birliğinde ‘Kızılay kan bağışı’ etkinliği düzenleyerek kan bağışı konusunda farkındalık oluşturan Komitemiz, bugünkü toplantıyla depremin verdiği zararlarla sektörü değerlendirip yangın sigortalarının mevcut durumunu görüşecek. Çalışmalarından dolayı Komite Üyelerimizi kutluyor, tecrübelerini aktarmak adına bizlerle birlikte olan bölge müdürlerine de katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”
MESAD Başkanı Fahrettin Abeş’in katılımcıları selamlaması sonrasında söz alan 30 No’lu Komite Başkanı Cemil Çaçur, “Bugün önemli misafirler ağırlıyoruz. Hep birlikte sektör sorunlarımızı masaya yatırıp yapacağımız beyin fırtınası ile bu sorunlara çözüm arayacağız” dedi. Böylesi bir buluşmayı ilk kez düzenlediklerini kaydeden Çaçur, önümüzdeki süreçte ikinci, üçüncüsünü düzenleyerek etkinliklerini sürdüreceklerini belirtti. Komite Meclis Üyesi Emel Bildik ise açılışta yaptığı konuşmada geride kalan deprem felaketiyle birlikte sektörde de değişiklikler yaşandığına dikkat çekti. Bu süreçte acentelerin sorunlarının arttığını ifade eden Bildik, bu sorunların çözümü adına Komite olarak düzenleyecekleri etkinlik ve toplantılarla süreçleri canlı tutup sektörün sorunlarına çözüm aramayı sürdüreceklerini ifade etti. 
Toplantı Aksigorta İç Anadolu ve Çukurova Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Yurtçu, Türkiye Sigorta Çukurova Bölge Müdürü Hamza Çağlar, Anadolu Sigorta Güney Anadolu Bölge Müdürü Murat Balkan ve Ak Sigorta İç Anadolu ve Çukurova Bölge Müdürü Okkan Nurikadıoğlu’nun sunumlarıyla devam etti. Soru cevap bölümü ve plaket takdimiyle son buldu. 

 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER