MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

MTSO, Tarsus OSB Proje Alanı’nı inceledi 06.03.2020 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Yönetimini ziyaret etti. Yapılabilecek işbirlikleri ve ortak projelerin görüşüldüğü ziyarette yakında temeli atılması planlanan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin son durumu hakkında bilgi alındı. Ardından Tarsus OSB Proje Alanı’na gidilerek incelemelerde bulunuldu. 


MTSO, Tarsus OSB Proje Alanı’nı inceledi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Başkan Yardımcısı Hakan Sefa Çakır, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Proje Alanında yapılan inceleme gezisi öncesinde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Ziyarette bölge kalkınması için topyekün hareket edilmesi gerektiği mesajını veren MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kızıltan, tüm zenginlikleri bünyesinde barındıran Çukurova’nın yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu vurguladı. 

Kızıltan: “Nitelikli firmalara öncelik verilmeli”
Bölgede yeni bir OSB yatırımının önemini vurgulayan Başkan Kızıltan, bu yatırımın Mersin ekonomisi ve istihdamına sunacağı katkılara dikkat çekti.  Ana yolların yanında olması, Mersin Limanı ve yeni havalimanına yakınlığının ciddi avantaj sunacağını ve bölgenin yatırım cazibesini artıracağını vurgulayan Kızıltan, “Aynı zamanda Tarım ve Gıda İhtisas Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne (Agropark) yakın olup etkileşimde olması da sinerji oluşturacaktır” değerlendirmesini yaptı. Bölgeye yatırımlarda katmadeğeri yüksek ürünler üreten firmalara öncelik verilmesi, nitelikli firmaların alınması konusunda doğru analizler yapılmasının önemini de vurgulayan Kızıltan, bu bölgede Mersin’in tarımsal ürünlerinin işlenerek dünyaya yeni markalarla pazarlanmasının kent ekonomisinin önünü açacağını, bölgenin önemini artıracağını dile getirdi. 

Koçak: “Amacımız Çukurova’yı cazibe merkezi haline getirmek”
Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak da tüm çabalarının bölge ekonomisini kalkındırmak olduğunu ve bu doğrultuda tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde hareket ettiklerini belirterek, şunları söyledi:
“Gayemiz tek. Yeni bir Marmara bölgesi oluşturmak ve yatırımcıları çekmek için tüm dinamiklerle el ele kol kola olmak zorundayız. Çok güzel bir birliktelik örneği sergilediğimizi düşünüyorum. Amacımız Çukurova Bölgesi’ni cazibe merkezi haline getirerek yatırımcılara tercih edilir bir bölge sunabilmek. Önümüzde bizi ayağa kaldıracak çok önemli bir proje var. Bu da Tarsus Organize Sanayi Bölgesi. Bu yatırım işsizliğe çare olacak. Doğrudan 15 bin istihdam sağlayacak. Projenin hayata geçmesi için tüm müteşebbis heyetimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. Bu süreçte sizlerin desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.”

OSB Proje sahası gezildi 
Ardından MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve beraberindeki heyet, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Proje Alanını ziyaret etti. MTSO heyetine Tarsus TSO Başkanı ve Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak ile Tarsus OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri tarafından OSB’de gelinen son durum hakkında kapsamlı bilgi verildi. OSB’nin yakın zamanda temelinin atılmasının planlandığı belirtilirken, Mart ayı sonuna kadar yatırım için arsa metrekare birim fiyatının 125 TL’den satıldığı hatırlatılıp, yatırımcıların fırsatı kaçırmaması gerektiğine dikkat çekildi.
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER