MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

MTSO Sigorta Akademi’ye öğrencilerden yoğun ilgi 21.04.2017 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 30 No’lu Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı işbirliğinde bu yıl 2’ncisini düzenlediği ‘MTSO Sigorta Akademi’ eğitimleri sona erdi. 55 katılımcı, eğitim sonunda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Kursiyerler, 4 gün boyunca finansal okuryazarlık, yangın ve mühendislik sigortaları, hasar, trafik ve kasko sigortaları, imaj ve iletişim konularında bilgilendirildi.


MTSO Sigorta Akademi’ye öğrencilerden yoğun ilgi

Sertifika Törenine; MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Çağatay Güneş, Meclis Üyesi Ahmet Akbaş, 30 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Kerim Kara ve Komite Üyeleri Dilek Divitçioğlu ile Emel Bildik’in yanı sıra Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Şeyda Kapıkıran ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Sadık Güneş, en iyi yatırımın insana olan yatırım olduğunu belirterek, Vakıf olarak bu düşünceyle hareket ettiklerini söyledi. Bu nedenle gençlerin eğitimiyle ilgili tüm alanlarda çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Güneş, “Hepiniz çok gençsiniz. Her türlü eğitim fırsatlarını değerlendirmelisiniz. Ekonomiden daha fazla pay almak istiyorsanız kendinizi sürekli geliştirmek zorundasınız” dedi. Katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Güneş, bu tür organizasyonlar yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

30 No’lu Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi Ahmet Akbaş da kapanış konuşmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Eğitimi hem MTSO hem de Vakıf olarak her zaman desteklediklerini kaydeden Akbaş, amaçlarının kaliteli ara eleman yetişmesini sağlayarak istihdamı artırmak olduğunu söyledi. Öğrencilere, “Sigortacılık yapmak istiyorsanız her konuda bizlerden yardım talep edebilirsiniz” diyen Akbaş, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimin, öğrencilerden yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Faydalı işler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Akbaş, başarılı projelerin her zaman ilgi gördüğü kaydetti.

Konuşmaların ardından kursiyerler sertifikalarını aldı. Tören, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER