MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Bilim, gençlerin fikirleriyle şekilleniyor  09.05.2018 tarihinde yayınlandı

Geleceği şekillendirecek bilimsel projeler, Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı’nda sergilendi. Bu yıl 4’ncünsü düzenlenen fuarda, İngilizceden matematiğe, yazılımdan elektrik elektroniğe, gıda sektöründen yenilenebilir enerjiye kadar çeşitli alanlarda yıl boyunca hazırlanan projeler yer aldı. 


Bilim, gençlerin fikirleriyle şekilleniyor 

Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın bu yıl 4’ncüsü düzenlendi. Öğrenciler tarafından yıl boyunca hazırlanan 26 proje, katılımcıların beğenisine sunuldu. Fuarın açılışına Mersin Milli Eğitim İlçe Müdürü Mehmet Badas, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Çani ile Yasemin Taş ve MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Sadık Çağatay Güneş katıldı. 
Fuarın açılış konuşmasını yapan Kadri Şaman MTSO Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nural Geyik, bu yıl 4’üncüsünü düzenledikleri Bilim Fuarı’nda Endüstri 4.0 projelerine de yer verdiklerini söyledi. Öğrencilerin hazırladıkları rüzgar enerjisinden 3D yazıcıya, meyve ve sebzelerin raf ömrünü uzatan yüzde yüz doğal yöntemlerden İngilizce, matematik ve tarih konularını daha kolay anlama metotlarına kadar bir çok dalda proje bulunduğunu belirten Geyik, her birinin ciddi projeler olduğunu ve çok önemsediklerini vurguladı.

Kızıltan: “Sorgulayan ve uygulayan nesiller yetiştiriyoruz”
Açılışta konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, öğrencilerin bilim fuarları gibi önemli fuarlar düzenlenmesinden dolaylı gururlandığını ve umutlandığını söyledi. Özellikle meslek okullarının bilimsel çalışmalar gerçekleştirmesinin gurur verici olduğunu belirten Kızıltan, “Sorgulayan ve uygulayan nesiller yetiştiriyoruz. Gözüken budur. Başta emeği geçen öğrencilerimiz ve öğretmelerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. 
Açılış konuşmalarının ardından fuara katılan protokol üyeleri, fuarın açılış kurdelesini kesti. Stantları tek tek gezerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alan protokol üyeleri, daha sonra öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER