MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

6. CNR Mersin Kitap Fuarı başladı 20.11.2021 tarihinde yayınlandı

Akdeniz Bölgesi’nin en önemli kültür etkinlikleri arasında yer alan CNR Mersin Kitap Fuarı 6’ncı kez kitapseverlerle buluştu. 


6. CNR Mersin Kitap Fuarı başladı

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenen, destekçileri arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) da yer aldığı 6. CNR Mersin Kitap Fuarı, CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını araladı. 20-28 Kasım günleri arasında açık olacak fuara bu yıl 200 yayınevi 350 markayla katıldı. Fuar kapsamında kitapseverler 500’ün üzerinde imza gününün yanı sıra paneller ve söyleşilerle de sevdikleri yazarları yakından görme ve tanıma fırsatı bulacak. 
Fuarın açılışına MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı A. Hamit İzol’un yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ile çok sayıda kitapsever katıldı. Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile fuar açılışı gerçekleştirildi. Katılımcılar daha sonra stantları tek tek ziyaret ederek yeni yayınları inceledi. 
Açılışta yaptığı konuşmada pandemi nedeniyle fuarlara bir süre ara verildiğini ifade eden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan,  kitap fuarı ile başlangıç yapmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kitap Fuarları’nın 7’den 70’e herkesin ilgisini çektiğine değinen Kızıltan, kitap okuma alışkanlığının kazandırılması adına projeler geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
Mersin Valisi Ali İhsan Su, dünyada en önemli konunun bilgi olduğunu ifade ederek başladığı sözlerini, “Bilgiyi ortaya koyan dünyanın süper gücü olur. Bu bilgiye ulaşmanın yöntemlerinden birisi de kitap okumaktır. Bu nedenle bu yıl 6’ıncısı düzenlenen fuarımızı çok önemsiyoruz” diye tamamladı. 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de bilginin ve kitap okumanın önemine dikkat çekerek, “Hayatta her şeyin temeli bilgi. Okumak da insanı bilgilendirir güzel ama bir diğer özelliği de eğer okumuyorsanız empati kuramazsınız. Okumuyorsanız hayal de kuramazsınız” ifadelerini kullandı.
Kitaplarla çok farklı konularda deneyim kazınılabileceğini belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise “Biliyoruz ki eğitimin temeli okumak” diyerek bu konuda belediye olarak yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan da bilgi ve kitap okumanın önemine dikkat çeken konuşmalar yaptı. Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER