MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Üyeliğin Askıdan Faale Dönmesi


5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve Oda Muamelat Yönetmeliğinin 14. Maddesine göre; her yılın Ocak ayında; içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında tahakkuk eden aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeyenlerin üyeliği Yönetim Kurulu kararıyla "ASKI” durumuna alınır.

Üyeliğin ASKI durumunda olması : Üyenin isminin Meslek Grupları ve Seçmen listelerinden silinmesini ve aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar.


1- Aidat borcunun ödenmemesi nedeniyle üyeliği ASKI durumuna alınan Üyemiz;

Aidat borcunun tamamını ödemesi ve yapılan ödemenin onayı için Askıdan Faale Dönen Üye Bilgi Güncelle Formu doldurarak [email protected]adresine iletilmesi gerekmektedir.

Yönetim Kurulunun vermiş olduğu yetki ile üyeliğiniz Üye Hizmetleri Birimi tarafından FAAL duruma alınır ve firmanız Meslek Grupları ve Seçmen listelerine dâhil edilir, aidatlarınız yeniden tahakkuk etmeye başlar.

Aidat borcunuzu Odamıza gelmeden https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp linki üzerinden uzaktan ödeyebilirsiniz. Ve ya varsa Akbank ya da Halkbank’ta bulunan hesaplarınıza internet bankacılığından erişip ödemeler kısmından aidat ödemelerinizi yapabilirsiniz.


2- Adres ve durumunun tespit edilememesinedeniyle üyeliği ASKI durumuna alınan Üyemiz;

Adres ve durumlarını bildirenlerin üyeliği Yönetim Kurulu kararıyla askıdanindirilir ve bu üyelerin isimleri meslek gruplarına dahil edilerek aidat tahakkukları yeniden başlatılır. Ancak bunlar, aidat borçlarının tamamını ödemedikçe seçmen listelerine dâhil edilmez.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER