MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Kargıcık Turizm Merkezi’ni hayata geçirecek şirket için ilk adım atıldı 01.08.2022 tarihinde yayınlandı

Projesi Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından hazırlanan Kargıcık Turizm Merkezi’nde yer almak isteyen yatırımcılar Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında bir araya gelerek projenin son durumu ve tahsis şartları hakkında bilgi aldı. Toplantı sonunda şirket kurulumu için ilk adım atıldı. 


Kargıcık Turizm Merkezi’ni hayata geçirecek şirket için ilk adım atıldı

Mersin’deki turizm bölgelerinin yatırımcıya açılması, kent turizminin canlandırılması adına kamu ve özel sektörü buluşturması planlanan Kargıcık Turizm Merkezi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Kent turizmine yeni bir soluk getirmesi düşüncesiyle farklı bir konsept çerçevesinde çalışmaları devam eden projede yatırımcılarla bir araya gelindi. MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol ve yatırımcıların katıldığı toplantı sonunda şirket kurulumu için çalışma başlatıldı. 

Pehlivan: “Yatırımcıların elini taşın altına koyması önemli”
Toplantının açılışında konuşan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, kentin turizm bölgeleri hakkında bilgi verip bu bölgelerin canlandırılması için Mersinli yatırımcıların elini taşın altına koymasının önemine değindi. “Mersin olarak varız demek, irade ortaya koymak istiyoruz. Kent turizmini canlandırmak için Mersin olarak bu işi başaralım istiyoruz” diyen Pehlivan, kentteki turizm yatırımları yanında kentin tanıtımı yönünde de önemli çalışmalar yürüttüklerini hatırlatıp bu çalışmaların birbirini tamamlayacağını söyledi. 

Kızıltan: “Öncü hareket olacağız”
Mersin’in her konuda yatırım yapabilecek yatırımcı bir şirkete ihtiyacı olduğunu kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise daha önce kaçırılan fırsatların bu kez yakalanması gerektiğini vurguladı. “Mersin için öncü hareket olacak bir proje ve biz de iş dünyası ile elbette taşın altına elimizi koyacağız” diyen Kızıltan, “Yatırım zorluğu bizi korkutmasın. Bu, kentimizi geliştirecek öncü bir hareket olacak” değerlendirmesini yaptı. 

İzol: “Bunu milli bir görev olarak üstlenelim”
MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ise, “Şehrin kalkınması, turizmin önünün açılması için bu yatırımı milli bir görev olarak üstlenelim” ifadelerini kullandı. El birliği ile güçlü bir yatırımın temelini atmak adına bir araya geldiklerini kaydeden İzol, “Biz birleşmezsek aynen diğer yatırımlarda olduğu gibi şehir dışından, yurtdışından yatırımcılar gelir ve biz yalnızca kiracı oluruz. Bu kez kiracı olmak yerine biz yatırımcı olalım” değerlendirmesini yaptı.
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER