MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Çakır: “Mersin iş dünyası sorunlarını TOBB’un desteğiyle çözüyor” 20.10.2023 tarihinde yayınlandı

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, 81 il ve 160 ilçede bulunan 365 Oda ve Borsa ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin gücünü kullanarak Mersin’in sorunlarını tek tek çözeceklerini belirtti.


Çakır: “Mersin iş dünyası sorunlarını TOBB’un desteğiyle çözüyor”

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen TOBB Akdeniz Bölge Oda ve Borsaları Toplantısı’na katıldı. Toplantıda söz alan Çakır, Mersin’in çözüm bekleyen sorunlarını aktarması sonrası ekonomide yaşanan sıkıntıların daha rahat aşılabilmesi adına iş dünyasının taleplerini dile getirdi. 
Mersin ekonomisinin beklentileriyle sözlerine başlayan Çakır, kent ekonomisi için hayati öneme sahip Mersin Ana Konteyner Limanı, Çeşmeli – Taşucu Otoyolu ve Akdeniz Sahil Yolu’nun tamamlanması için ilgili Bakanlıklarda etkin lobi oluşturmak adına TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na destek istedi. 
Mersin’in çözüm bekleyen sorunları sonrasında Türkiye gündeminde yer alan ve iş dünyasının önem verdiği konulara değindi. İş dünyasının önünde engel oluşturan vize konusunu gündeme taşıyan Çakır, yenilikçi mesleki eğitim ihtiyacını, özel sektörün yeşil dönüşüme ve karbon vergisi uygulamalarına adaptasyonu konusunu paylaştı. Perakende Yasası’nın bir an önce hazırlanmasının gereğine işaret eden Çakır, iş dünyasının finansmana erişim sorunlarını ve AB ülkelerinin Türkiye’ye uyguladığı sebze ve meyve ek vergileri ile AB’nin yarattığı haksız rekabet konularını aktardı. 
Toplantıda Dünya Odalar Federasyonu Başkanlığına seçilen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu kutlayan Çakır, TOBB’un gücünün Oda ve Borsaların gücü olduğunu söyledi. 
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER