MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Geçiş Belgesi


GEÇİŞ BELGESİ : İkili antlaşmalar gereği yabancı ülkelerden temin edilen ve uluslararası taşımalarda kullanılan ikili, transit ve üçüncü ülke dönüş yükü ve benzeri izin belgeleridir.

GEÇİŞ BELGESİ NE İŞE YARAR
Taşıyıcı firma tarafından temin edilen geçiş belgesi ile belgenin niteliğine göre o ülke topraklarında işlem yapabilme ve hareket edebilme hakkını elde etmiş olup, transit ve varış ülkelerinin taşıma kurallarına istinaden uygulayacakları cezai müeyyidelere karşı yasal olarak kendini güvence altına almış olur.

Uluslararası Nakliye yapan firmalara Mersin Limanı içerisinde yer alan ofisimizde Odamız tarafından Geçiş Belgesi dağıtım işlemleri yürütülmektedir.

Mersin – Trieste hattında haftada 3 gün karşılıklı 3 sefer yapılmaktadır. 2009 yılına kadar Ro-Ro taşımacılığından faydalanmak için İstanbul ve Çeşme Limanlarına gitmek zorunda kalan firmalarımıza Mersin- Trieste hattı büyük avantajlar sağlamıştır.

Ro-Ro hattını kullanan nakliye ve ihracatçı firmalara teşvik kapsamında Mersin Limanında gümrüksüz akaryakıt satışı da yapılmaktadır. Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER