MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Metal Sanayi Komite Üyelerine mali tabloları analiz teknikleri anlatıldı 07.01.2019 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 32 No’lu Metal Sanayi Meslek Komitesi organizasyonunda Mali Tabloların Analizi ve Kredilendirme Teknikleri Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Konuyla ilgili bilgi veren Değerleme Uzmanı Adnan Koluş, sektör temsilcilerinin ticaretlerini sürdürürken mali konularda dikkat etmeleri gereken noktaların ipuçlarını verdi.


Metal Sanayi Komite Üyelerine mali tabloları analiz teknikleri anlatıldı

Toplantının açılışında konuşan 32 No’lu Komite Başkanı Yavuz Beller, ticari yaşamlarında karşılaştıkları sıkıntıların çözümüne yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendiğini aktardı. Ticaretle uğraşan kişilerin karşısına sürekli yeni tekliflerle gelen müşteriler bulunduğunu kaydeden Beller şunları söyledi: “100 bin liralık bir malzemenin ticaretini dahi yapıyor olsak karşımızdaki müşterimize çek mi havaleyle mi ödeme yaparsınız diye sorduğumuzda açık hesap karşılığı alıyoruz. Firmalarımız açık hesap çalışmalı mı çalışmamalı mı diye değerlendirme yaparken hangi kriterleri göz önün de bulundurmalı bilmiyoruz. Bu soruların yanıtlarını bulmak adına bir bilgilendirme toplantısı talep ettiğimizde Odamız Yönetimi talebimize sıcak baktı ve bugün bu buluşmayı gerçekleştirdik. Katılımınız için teşekkür ederim.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise geçekleşen Oda seçimleri sonrası kendisinin de üyesi olduğu 32 No’lu Metal Sanayi grubuna mensup üyelerin büyük bölümüyle bu toplantı aracılığıyla bir araya gelebildiklerini anlattı. Bu gecikmenin hızlı değişen Türkiye ve Mersin gündemi nedeniyle yürüttükleri yoğun çalışmalara bağlı olduğuna dikkat çeken Kızıltan, Mersin ve sorunlarının takipçisi olduklarını anlattı. Bundan sonrasında da zaman zaman bir araya gelerek konuları değerlendirmeye devam edeceklerini ifade eden Kızıltan, iyi bir toplantı geçmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmaları sonrasında Değerleme Uzmanı Adnan Koluş, “Mali Tabloların Analizi ve Kredilendirme Teknikleri” konulu sunumunda üyelere özellikle bankaların dikkat ettiği mali konular hakkında bilgi verip firmaların da hangi noktalar üzerinde durması gerektiğini anlattı.

Seminer kokteyl ve müzik dinletisi ile sona erdi.
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER