MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Kongo Cumhuriyeti "Türkiye Haftası" Etkinlikleri Duyurusu 14.05.2024 tarihinde yayınlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Odamıza iletilen yazıda, Kongo Cumhuriyeti "Türkiye Haftası" Etkinlikleri Duyurusu Hakkında bilgi verilmektedir. Yazıya ilişkin içeriğe aşağıda yer verilmektedir.


Kongo Cumhuriyeti "Türkiye Haftası" Etkinlikleri Duyurusu

İlgili yazıda, Kongo Cumhuriyeti (KC) Cumhurbaşkanı'nın Refikaları Antoinette Sassou N'Guesso'nun başkanlığını yürüttüğü Kongo Yardım Vakfı'nın (FCA - Fondation Congo Assistance) kuruluşunun 40. yıldönümü kutlamaları kapsamında KC'nin başkenti Brazavil'deki Kintele Konferans Merkezi'nde ülkemizin kültürel ve tarihi özelliklerini tanıtmaya yönelik bir "Türkiye Haftası" düzenlenmesinin öngörüldüğü ve bu etkinlikler kapsamında ufak çaplı bir "Türkiye Pavilyonu" oluşturulabileceği, 25 Mayıs 2024 tarihinde FCA'nın desteğiyle Türk ve KC'li işadamlarını bir araya getirecek bir İş Forumunun da gerçekleştirilmek istendiği ve ayrıca yatırımlardan sorumlu KC kurumlarıyla da bizzat görüşmelerin tertip edilebileceği bilgisinin, KC'ye akredite Kinşasa Ticaret Müşavirliği aracılığıyla alındığı ifade edilmiştir. Yazıda devamla, söz konusu etkinliğin Kinşasa Ticaret Müşavirliğince Türkiye-Kongo ticari ilişkilerine olumlu katkıda bulunabileceği değerlendirmesi yapılmaktadır.

Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgiler için irtibat noktaları (T.C. Brazavil Büyükelçiliği'nde Üçüncü Katip Uğur Biçici,

E-posta: [email protected], T

C Brazavil Büyükelçiliği,

E-posta: [email protected],

Kinşasa Ticaret Müşavirliği CC: [email protected])


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER