MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

MESİAD Yılın İş İnsanı Ödülleri 12’nci kez verildi 19.01.2019 tarihinde yayınlandı

Mersin Sanayicileri ve İşadamları Derneği (MESİAD) tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Yılın İş İnsanı Ödül Töreni düzenlendi. Törene, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Başkan Vekili Süleyman Sönmez, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol ile il protokolü katıldı. Törende, Mersin’in ve ülkenin kalkınmasına katkı sunan iş insanları 8 farklı kategoride ödüllendirildi. 


MESİAD Yılın İş İnsanı Ödülleri 12’nci kez verildi

Elvan: “Başarı iltifat buldukça değerlenir” 
Törende konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, başarının iltifat buldukça değerlendiğini, bu bilinçle Mersin’e değer katan ve istihdam yaratan her bir iş insanını canı gönülden kutladığını söyledi. Dünyanın büyük bir değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu ve belirsizliklerin giderek arttığını belirten Elvan, “Mersin için ‘ne yapmalıyız?’, ‘nasıl bir bakış açımız olmalı?’ diye çalışıyoruz. Bu kadar sıkıntılı bir süreçte başarılı olmak kolay değil. Millet olarak bizler çok çalışan, girimcilik ruhu olan bir milletiz. Bu nedenle bizim için başarmak, çok daha kolay olacaktır” diye konuştu. 
Gençlerin girişimcilik yönünde desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Elvan, Mersin’e Tasarım ve Dönüşüm Merkezi’ni bu nedenle kurmak istediklerini dile getirdi. “Biz sadece bu günü kurtarma vizyonunda olamayız. 30-40 yıl sonraki hedeflerimize odaklanmalıyız” diyen Elvan, el birliğiyle çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

“İlk uçak Mart ayı sonu veya Nisan ayı içerisinde inecek”
Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın inşaat çalışmalarına da değinen Elvan,  çalışmalarda iki üç ay gibi bir süre aksama meydana geldiğini ancak bu yaşanan aksamayı tamamen giderdiklerini belirtti. Mart ayı sonu veya Nisan ayı içerisinde pistin tamamen biteceğini ve ilk uçağı indireceklerini bildiren Elvan, “Bunun sözünü daha önce vermiştik. Burada üst yapıya yönelik de gerekli anlaşmaları yüklenici firma yaptı. Önümüzdeki hafta itibariyle de üst yapıda çalışmalar devam edecek. Buradaki hedefimiz 9-10 ayda üst yapıyı tamamen bitirmek. Bunun da takipçisi olacağız. Sadece ben değil sizler de bunun takipçisi olacaksınız” dedi. 

Su: “Bu tür etkinlikler il genelinde sinerji oluşturuyor”
Mersin Valisi Ali İhsan Su, bu tür etkinliklerin il genelinde sinerji oluşturduğunu belirterek, ödül alan iş insanlarını tebrik etti. Mersin’in her geçen gün iyiye gittiği aktaran Su, yürütülen projeler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Mersin’de Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 52 proje ile 27 milyon Türk Lirası harcandığını bildiren Su, “Kamu yatırımları devam ederken siz değerli iş insanları elinizi taşın altına koyuyorsunuz. Biz de bunun için size ortam hazırlıyoruz. İş insanlarının gayretiyle bunlar devam ediyor” dedi. 

Kızıltan: “Mersin iş dünyasının, üretme ve istihdam yaratma çabası takdire şayan”
MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan da, Mersin iş dünyasının, sorunlara karşı duruşunun, her şeye rağmen üretmeye, istihdam yaratmaya ve ihracatla ülke zenginliği olmaya devam etme çabasının takdire şayan olduğunu söyledi. Tüm bu çabanın arkasında ise kentin ekonomik sivil toplum kuruluşlarının organize çabası olduğunu belirten Kızıltan,  bu önemli ve değerli sivil toplum kuruluşlarından birisinin de MESİAD olduğunu kaydetti.
Sivil toplum kuruluşlarının diğer sivil toplum kuruluşlarıyla etkin dayanışma içinde olmaları gerektiğine dikkat çeken Kızıltan, “Hep birlikte bu gücü sağlamalıyız. İşte o zaman kentimiz ve ülkemiz için en yararlı şeyi oluşturmuş oluruz” dedi.  
Bu tip teşvik edici ve özendirici ödül törenleriyle iş insanlarının onurlandırılmasını çok önemli bulduklarını dile getiren Kızıltan, “Onların bir Rol-Model olarak topluma sunulmasını çok önemsiyoruz. Sadece kendi zenginlikleri için değil, Mersin’in ve ülkemizin zenginliği için çalışan, iş ve aş vererek topluma en büyük hizmeti yapan tüm iş insanlarımızı kutluyorum” diye konuştu. 

Engin: “Amaç yeni iş insanlarını önce üretime sonra yatırıma teşvik etmek”
MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, ‘önce küçüğü korumalıyız’ düşüncesiyle hareket ettiklerini bu nedenle de yeni iş insanlarını önce üretime sonra yatırıma teşvik etmek, var olan yatırımcıları onure etmek amacıyla Yılın İş İnsanı Ödül Töreni’ni 12’nci kez düzenlediklerini söyledi. Amaçlarının iş insanlarına moral ve motivasyon vermek olduğunu vurgulayan Engin, “Ödüllerin belirlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, ödül alan iş insanlarımızı kutluyorum. Yatırımlarına hız kesmeden devam etmelerini diliyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından, yaptıkları yatırımlarla ve çalışmalarla öne çıkan firmalara ödülleri protokol üyelerince verildi. Tören’de MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’a “MESİAD Mersin’e Katkı Ödülü”nü, Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya da “MESİAD Yılın Hizmet Ödülü”nü takdim etti.

Törende ödül alan firmalar şöyle; 
Yılın İş İnsanı Çevre ve Katı Atık Ödülü: Eman Enerji 
Yılın İş İnsanı Teşvik Ödülü: Menas A.Ş.
Yılın İş İnsanı Yatırımcı Ödülü: Armada Duvar Kağıtları A.Ş.
Yılın İş İnsanı Girişimcilik Ödülü: Başhan Tarımsal Ürünler A.Ş.
Yılın Marka Ödülü: Arbella 
Yılın İş İnsanı Girişimcilik Ödülü: Yörüksüt Süt Ürünleri 
Yılın İş İnsanı Ödülü: Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık
Yılın Onur Ödülü: Musa Timur
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER