MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Mersin atletizmde bir numara  26.11.2021 tarihinde yayınlandı

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden Mersinli Milli Sporcular çekiç Atmada Tuğçe Şahutoğlu ve sırıkla atlamada Ersu Şaşma, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Halil Oğuz ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi Mersin Şube Müdürü Ufuk Akbaş ile birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı A. Hamit İzol’u ziyaret etti.


Mersin atletizmde bir numara 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in de katıldığı görüşmede Mersin’in atletizm branşında Türkiye’de bir numara olduğunu anlatan İl Müdürü Demir, özellikle 2013 yılındaki Akdeniz Oyunları nedeniyle kente yapılan tesisler sonrasında amatör branşlarda ciddi yol alındığını bildirdi. Her Şaşma’nın da Şahutoğlu’nun da Türkiye şampiyonlukları bulunduğunu, Ersu Şaşma’nın olimpiyatlarda finale kalan ilk Türk sporcu olduğunu belirten Demir, Şahutoğlu’nun ise bugüne kadar üç kez olimpiyat deneyimi edindiğini aktardı. Olimpiyatlarda Türkiye’yi güreş branşında temsil eden Osman Göçmen’in ise şehir dışında bulunması nedeniyle katılamadığını bildiren Demir, “Şehrimizde çok kaliteli sporcular var ancak yeterli desteği görememeleri nedeniyle Mersin’de kalmıyor. Biz burada mutfakta yemeği hazırlıyoruz, altyapımızda yetiştiriyoruz. Büyük şehirler alıp o yemeği yiyor” değerlendirmesini yaptı. 

Kızıltan: “Sporcuları destek için bir kampanya düzenlenebilir”
Gençlerin spor ile uğraşması için her türlü desteğin verilmesi gerektiğini belirten MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise, “Cimnastik, atletizm gibi branşlar üst düzey spor olarak kabul edilmeli. Hem gençlerin kültür seviyesini yükseltiyor hem vücut yapılarını geliştiriyor. Mersin’de Seyfi Alanya ekolünü devam ettiriyorsunuz sizleri kutluyorum” dedi. Kent genelinde bir de kampanya başlatılması önerisi getiren Kızıltan, “Kurumlar ve şirketlerin başarılı bir sporcu belirleyip antrenman masraflarını karşılaması adına kampanya başlatalım. Onları desteklersek iyi sporcuların Mersin dışındaki kulüplere gitmesinin de önüne geçebiliriz” ifadelerini kullandı. 
Sporcuları tebrik eden MTSO Meclis Başkanı A. Hamit İzol da spora ve sporcuya verilen değerin kentin değerini de artıracağını belirterek sporculara çalışmalarında başarılar diledi. 
 
 Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER