MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

KOBİ Destek (Nefes) Kredi Desteği başvuruları başladı 20.09.2018 tarihinde yayınlandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, tüm Oda ve Borsaların katılımıyla, 6 bankanın da desteğiyle KOBİ’lere uygun koşullarla finansman desteği başladı. TOBB öncülüğüne üçüncü kez uygulamaya konan KOBİ Destek Kredisi, Odalara ve Borsalara kayıtlı olan Üye, KOBİ niteliğindeki firmalara 6 ay ana para ödemesiz 18 ay vadeli 200 bin TL’ye kadar aylık 1,85 faiz ile kullandırıyor. Destekten faydalanmak isteyen KOBİ niteliğindeki Üyelerimiz Odamızdan alacakları belge ile çalıştıkları bankalara başvurabilecek. 


KOBİ Destek (Nefes) Kredi Desteği başvuruları başladı

Türkiye genelinde daha önce iki kez uygulanan Nefes Kredisi ile KOBİ’lere 2017’de 5 milyar liralık, 2018’in ilk yarısında ise 7,5 milyar liralık kaynak sağlanmıştı. TOBB, Odalar ve Borsalar, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliğinde verilen krediler ile KOBİ’lerin kredi maliyetlerinin bir ölçüde de olsa düşürülmesi hedefleniyor.

Kaynaklar üyeler için seferber edildi
Tüm Oda ve Borsalar kaynaklarını üyeleri için seferber etti. TOBB başta olmak üzere, Oda ve Borsaların desteğiyle KOBİ’lere 10 milyar liraya kadar yeni kredi imkanı sağlanması hedefleniyor. KOBİ Destek Kredisi’nin detayları ise şöyle: 
“KOBİ’ler Oda ve Borsalardan alacakları üyelik belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecek. KOBİ Destek Kredisi faizi aylık yüzde 1.85 olacak. Yani yıllık faiz yüzde 22 civarında olacak. Bir üye azami 200 bin lira kredi kullanabilecek. Kredi 6 ay ana para ödemesiz, sonrasında 12 eşit taksitli toplam 18 ay olacak. Kredinin yüzde 85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.  


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER