MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Kızıltan: "3 Ocak, Mersinlilerin hem Mersin'e hem de ülkesine sahip çıktığı günün adıdır" 03.01.2020 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, 3 Ocak Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla yayınladığı mesajında, "3 Ocak Mersinlilerin hem Mersin'e hem de ülkesine sahip çıktığı günün adıdır" dedi.


Kızıltan: "3 Ocak, Mersinlilerin hem Mersin'e hem de ülkesine sahip çıktığı günün adıdır"

Kızıltan mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin verdiği bağımsızlık mücadelesinde ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun haklı gururunu yaşıyoruz. Türk ulusunun tüm imkansızlıklara rağmen bağımsızlığı için verdiği mücadelenin adıdır Kurtuluş Savaşı. 3 Ocak ise Mersin olarak düşman işgalinden kurtuluşumuzun tarihidir.  3 Ocak Mersinlilerin hem Mersin’e hem de ülkesine sahip çıktığı günün adıdır.  Mersin olarak, kurtuluş günümüz, şenliklerimiz ve gerçekleşen etkinlikler  kurtuluştan bu yana süregelen birlik ve beraberlik ruhumuzun yansımasıdır. 98 yıl önce tüm kent nasıl kurtuluş için mücadele ettiyse, bugün de aynı yüksek ruhla kentimizin gelişmesi için ortak amaç etrafında buluşmuştur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 'Mersinliler Mersin'e sahip çıkınız' diyerek, ortak amacımızı özetlemiştir. Mersinli olmak sadece somut bir kavramla değil, gönül bağıyla kentimiz için üretmektir. Mersinli olmak hoşgörüyle, cumhuriyet ve demokrasi değerlerine bağlılıkla geleceğe yürümek demektir. 98 yıl önce birlik ve beraberlik içinde düşmanı Mersin’den atan Mersinliler,  bugün de aynı birlik ve beraberlik ruhuyla, Mersin sevgisiyle kentimizi daha mutlu daha zengin daha ileri düzeye taşıyacaktır. Biz kendimize de, kentimize de güveniyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle,  Mersin'in düşman işgalinden kurtulduğu bu büyük günü kutluyor, bizlere bugünü hediye eden, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda canlarını feda eden şehitlerimizi, özellikle  bu büyük mücadelenin önemli bir parçası olan Mersinli büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER