MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

Aşut: “Feyyaz Berker bizim için okul gibiydi” 23.08.2017 tarihinde yayınlandı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, TEKFEN Holding kurucularından, Türk ekonomisinin duayen ismi ve Mersin doğumlu Feyyaz Berker’in vefatının ardından bir mesaj yayınlayarak ailesine ve yakınlarına Mersin İş dünyası olarak başsağlığı diledi.


Aşut: “Feyyaz Berker bizim için okul gibiydi”

Aşut, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“TEKFEN Holding’in kurucularından, Türk ekonomisinin duayen ve örnek iş adamlarından olan, bir ağabeyimiz gibi gördüğümüz ve örnek aldığımız Sayın Feyyaz Berker’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Gerek iş yaşamındaki başarılı tecrübeleri ve hikayesi, gerekse iş dünyasındaki etik ve ahlaki duruşu ile hepimizin rol modeli olan Sayın Berker’le DEİK ve bir çok oluşumda birlikte çalışma imkanını yakaladığım için şanslı insanlardan biriyim. Sayın Berker bizim için bir okul gibiydi. 

Özellikle Mersin doğumlu olması, liseye kadar tüm eğitimini Mersin’de tamamlamış olması ve kıymetli babasının geçmiş dönemlerde İçel Vekili olması nedeniyle Mersinlilerin hemşerisi olan, bizim için ayrı bir yeri olan Sayın Berker’in acı kaybı biz Mersinliler ve Mersin iş camiası için ayrıca bir üzüntü kaynağı olmuştur. 

Sayın Berker Türk ekonomisine ve sosyal yaşamına yaptığı katkılarla anılacak ve baki kalan şu kubbede bir hoş seda olacaktır. Sayın Feyyaz Berker’e tekrar yüce Allah’tan rahmet, değerli ailesine sabırlar diliyorum. Yunus’un dediği gibi; “Ölürse ten ölür, canlar ölesi değil” düsturu ile Sayın Berker’in arkasında bıraktığı değerler asla unutulmayacaktır.

Mersin iş camiası olarak kendisine tekrar Allah’tan rahmet diliyor ve onun mirası olan,  tavsiye niteliğindeki değerleri Türk iş dünyası olarak yaşatacağımıza söz veriyoruz.”
 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER