MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

U-ETDS - Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi

Eşya taşımacılığı konusunda yurt içi ve uluslararası taşıma yapan yetki belgesi sahibi gerçek ve tüzel kişilerin teslim aldığı eşyalara ilişkin bilgileri, yükün kabul edilmesini takip eden 6 saat içerisinde, Ulaştırma Bakanlığınca hazırlanan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemine (U-ETDS) aktarması gerekmektedir.


U-ETDS - Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi

U-ETDS’ye veri gönderme zorunluluğu halihazırda yürürlükte olup, denetleme ve yaptırımları 01.07.2021 tarihinde yürürlüğe girecektir.

K1yetki belgesi gerçek kişiler hariç olmak üzere (Bu kişiler için 01.01.2022 tarihinde başlayacaktır)

Taşımacılarımız Bakanlığın istediği bilgileri, Bakanlıkça hazırlanan cep telefonu uygulamasından ve/veya e-devletten iletebileceklerdir. Bilgisayar sistemi olan taşımacılarımızın, anılan bilgileri, kendi sistemlerini Bakanlığın sistemine entegre ederek gönderme gibi bir kolaylığı da bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ile iletişime geçilebilir veya https://uetds.uab.gov.tr/ adresini ziyaret edilebilir.

Diğer taraftan TOBB ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerince 23.06.2021 tarihinden başlayarak her iki haftada bir Çarşamba günleri saat 14:00 zoom üzerinden Bölgesel Bilgilendirme toplantılarına başlanmıştır. İsteyen üyelerimiz linkte yer alan toplantılara katılım sağlayabilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER