MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

ELEKTRİK KESİNTİLERİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Ülkemize Ağrı ili giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran tarafındaki doğalgaz iletim hattında meydana gelen bir arıza nedeniyle Doğalgaz kısıntısı yaşanmakta olup; 22 Ocak 2022 – 29 Ocak 2022 tarihleri arası (8 gün) 00:00’dan başlayarak elektrik kesintisi uygulamasına geçilecektir.


ELEKTRİK KESİNTİLERİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

TEİAŞ Genel Müdürlüğü, tüm Türkiye’deki OSB’lerde, süreleri 24:00 saat sürecek şekilde 1’er günlük kısıntıya gidecek olup bu kısıntılar yeterli gelmeyeceğinden elektrik dağıtım şirketlerinden de aynı tarihlerde günlük yük düşüm planı istemiştir.

Kısıntıda kesinlikle mesken aboneleri planlamaya alınmayacak, özellikle gücü 1000 kVA (üzeri de olabilir) ve üzeri olan sanayi tesislerinin sahipleri ile görüşülüp Bakanlığın önerisi doğrultusunda bu süreçte 2 kez elektriklerini kesmesi istenilecektir.

Bu bilgilendirme Alo186 üzerinden Dağıtım Şirketlerince yapılacaktır.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “Arızanın daha kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir. Elektrik ve doğalgaz sistem dengesinin korunması amacıyla yüksek tüketimi olan sanayi tesisleri ve elektrik santralleri ile sınırlı olmak ve kesinti planları önceden bildirilmek suretiyle, doğalgaz ve buna bağlı olarak da elektrik tüketiminde kısıtlamalar yapılacaktır. Mevsim normallerinin altında seyreden olumsuz hava koşullarına rağmen,  diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denilmektedir.

Planlanan kesintilere uyulmaması halinde sistem yüklenmesine paralel bu defa TEİAŞ Yük Tevzi tarafından anlık gelişen plansız ve tüm müşterileri etkileyecek kesintiler yapılabilecektir. 

Önemle duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER