MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

7326 Sayılı Kanun ile Oda Aidat Borçlarının Yeniden Yapılandırılması


7326 Sayılı Kanun ile Oda Aidat Borçlarının Yeniden Yapılandırılması

ODA AİDAT BORÇLARIDA 7326 SAYILI AF YASASI KAPSAMINDA YAPILANDIRILACAK

Sayın Üyemiz,

9 Haziran 2021 Tarihli ve 31506 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun" kapsamında; Üyelerimizin 2020 yılı ve öncesi döneme ait ödenmemiş Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ekim 2021 tarihine kadar;

  • www.mtso.org.tr sayfası ONLİNE İŞLEMLER başlığı başlığından ONLİNE ÜYE HİZMETLERİ İŞLEMLERİ – TOBB ya da "https://ebelge.tobb.org.tr" linkinden üye firma kullanıcı giriş yapılarak “Online İşlemler” bölümünden “7326 Sayılı Kanun İşlemleri” başlığı tıklanarak yıllık aidat ve/veya munzam aidat borcunuzu online olarak yapılandırabilir,

    Online işlemler için kayıt ve aktivasyon yapmadıysanız bilgi ve kayıt için tıklayınız.

  • Ya da www.mtso.org.tr sayfası ONLİNE İŞLEMLER başlığı altında bulunan Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi ve Taahhütnameyi doldurup imzalayarak Odamız Mali İşler ve Satınalma Müdürlüğüne başvurarak da yapılandırma yapabilecektir.

  • Yapılandırmaya başvuran üyelerimiz aidat borçlarını peşin ve/veya 6 taksit şeklinde ödeyebilecektir.

  • Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

  • Yapılandırmada taksitli ödeme seçeneğini talep eden üyelerimiz; İlk Taksitini 30/11/2021 tarihinde ödemek suretiyle aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte 31/03/2022 tarihine kadar ödemesi gerekmektedir.

  • Durumu askıda olan üyelerimiz borçlarını yapılandırıp 1. taksit ödemelerini yapmaları halinde durumlarını faal olarak güncelleyebilecektir.

  • Toplam anapara borç tutarı yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere Oda veznelerinden (2389500 nolu telefondan Dahili 336,238,220 ve 235) anlaşmalı banka kredi kartı ile de taksitlendirilebilecektir.

 

Bilgilerinize önemle duyurulur.

 


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER