MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Türkçe English
MTSO 13. Yıl
ÇAĞRI MERKEZİ 0850 304 33 33
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin
Mersin Cennet Cehennem

BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı 2018 13.02.2018 tarihinde yayınlandı


BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı 2018

Teknolojik ve yenilikçi bir iş fikirlerinin yarışacağı TÜBİTAK BİGG Programının başvuruları başlamıştır. Web üzerinden toplanan iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacak olan programda iş fikirleri; teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu vb. yönleri göz önünde bulundurarak değerlendirecektir.

TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor, sürece kabul edildikleri andan itibaren ofis, altyapı, laboratuvar imkânlarından yararlanabiliyor ve kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.

BİGG programı kapsamında 1. aşama sürecini başarıyla tamamlayan girişimciler 2. aşamada değerlendirilmek ve 150.000TL hibe desteği almak üzere TÜBİTAK’a yönlendirilecektir.

1. aşama faaliyetlerini yürütmek üzere seçilen BİGG Uygulayıcı Kuruluşları açılan bu çağrı kapsamında kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile iş fikri başvurularını kabul edecektir.

Uygulayıcı Kuruluşlar 1. aşama kapsamında; girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve TÜBİTAK’a 2. aşama başvurusu yapacak iş planlarının belirlenmesi faaliyetlerini yürütecektir. İş fikrinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması sürecinde, uygulayıcı kuruluşlar girişimcilere mentorluk, iş birliği ağlarının kullandırılması, iş planı hazırlama desteği vb. hizmetleri sağlayacaktır.

1. aşama sonunda hazırladığı iş planı BİGG Uygulayıcı Kuruluşu tarafından onaylanan girişimciler, Programın 2. aşama başvurusunu TÜBİTAK’a yapacaktır. İş planları, TÜBİTAK tarafından yürütülecek 2. aşama panellerinde değerlendirilecektir. 2. aşama desteği almaya uygun bulunan girişimcilerden teknogirişim sermayesi desteğinden faydalanmak üzere şirket kurmaları istenecektir.

BİGG programına ait detaylı bilgiler, duyurular ve Uygulayıcı Kuruluşlar listesi programın resmi sitesi olan https://bigg.tubitak.gov.tr/ adresinde yer almaktadır.Son başvuru tarihi 2 Mart 2018 olan BİGG Programı’na başvuru hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

 

Üyelerimzie duyurulur.


Sayfa gönderiliyor. Lütfen bekleyiniz

ARKADAŞINA GÖNDER